21. 6. 2014

V sobotu 21. 6. 2014 se sešli hráči i pořadatelé k dalšímu ročníku turnaje v malé kopané Krakonošova kopačka. Hrálo se tentokrát na hřišti FK Sokol Volanov, které je umístěné v okrajové části města Trutnov. Atmosféra hřiště je rodinnější a o občerstvení se postarala místní hospůdka na hřišti. Nečekanou, leč výtečnou možností bylo zapojení udírny do péče o břicha hladových hráčů, pořadatelů i diváků.

Počasí fotbalu přálo, neboť bylo pod mrakem s mírným větříkem. Celkově se jednalo o chladnější den. Díky tomu síly hráčů nespálilo Slunce, ale pouze fotbalové zápolení. Každý tým čekalo 6 utkání. Hrála se skupina, jelikož na poslední chvíli se jeden tým omluvil a účastníků bylo „pouze“ 7.

Tento rok Krakonoš nepřijel, avšak se povedlo získat karikaturu, kterou nakreslil pan Břetislav Kovařík, a která se stala symbolem turnaje Krakonošova kopačka. Krakonoš pana Kovaříka byl na plakátech, diplomech, prostě všude. A ještě bude.

Vítězství přijeli obhajovat hráči z Liberce - FC Teenagers a radostí i politováním je fakt, že se jim to povedlo. Vzhledem k tomu, že vyhráli všechny zápasy, jde o zaslouženou obhajobu. Avšak souboj o druhé až čtvrté místo nabídl dramatičtější zážitek. Rozuzlení přinesl až poslední zápas turnaje. V něm zvítězili Ambassadors Plzeň a zajistili si druhou příčku. Třetí nakonec byli Ranění srnci z Náchoda a čtvrtí Misfits FC z Kolína. Pátou až sedmou příčku si rozdělili trutnovští. Pátý byl kulturní stánek Kabinet, šestá Stará garda a sedmá Alternativa sportu.

Vítěz si odvezl putovní pohár a zvláštní melounový fotbalový balón. Samozřejmostí byly medaile pro první tři místa a diplomy pro každý z týmů. Na přes rok, pokud se nic nezmění, se sejdeme opět na hřišti FK Sokol Volanov a to v termínu 20. 6. 2015.