22. 6. 2013

V sobotu 22. 6. 2013 se uskutečnil druhý ročník turnaje v malé kopané Krakonošova kopačka, který je pořádán na stadionu MFK Trutnov. Je třeba říci, že počasí bylo vstřícné a většina zápasů nebyla odehrána pod přímým dohledem Slunce. Dříve než hráči vyběhli na umělý trávník, ještě jej svlažil ranní deštík. Po celou dobu turnaje však zůstalo sucho.

Původně plánovaný začátek turnaje byl bezmála o hodinu zpožděn vzhledem k tomu, že se některé týmy více či méně opozdily. Jeden tým dokonce turnaj nezačínal kompletní, jelikož jedno auto mělo poruchu a tak dorazila zprvu pouze polovina soupisky vezoucí se v druhém povozu.

Zápolících týmů bylo nakonec osm a systém turnaje umožňoval, že každý hrál si zahrál s každým. Aby to bylo časově proveditelné, využívala se dvě připravená hřiště. První čtyři týmy, které získaly nejvíce bodů ze vzájemných zápasů, si to pak rozdaly v play-off o první místo. Ti zbývající pouze o 7. (osmý se sedmým) a o 5. (šestý s pátým).

K překvapení všech byl zahájení turnaje a následnému ukončení i předání ceny vítězům přítomen pan Krakonoš. Těžce se smiřoval s představou, že mu zůstane pouze jedna kopačka, vzhledem k tomu, že druhou si odvezl vítěz. Ten získal nejen kopačku, ale i medaile a svačinový balík na cestu.
Vítězství v turnaji neobhájil tým Ambassadors Praha. Na penalty podlehl ve finále FC Teenagers z Liberce. Třetí místo vybojoval MISFITS Kolín. Celkové pořadí bylo následující:

1. FC Teenagers Liberec

2. Ambassadors Praha (obhájci)

3. MISFITS Kolín

4. Volá ti David Deyl Hradec Králové

5. Kabinet Trutnov

6. Ranění srnci Náchod

7. Stará garda Trutnov

8. Alternativa sportu Trutnov

Celkově lze říci, že atmosféra byla výtečná, hra férová a rozhodčí s obvyklou mírou oblíbenosti. Již nyní se tedy můžeme těšit na příští ročník.